Pályázati felhívás A SZEGHALMY BÁLINT ALKOTÓI DÍJ Elnyerésére

2023.

 

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Építész Kamara és a Szeghalmy Bálint Építészeti Alapítvány (továbbiakban: Kiíró) nyílt és nyilvános pályázatot (továbbiakban: Pályázat) hirdet tagjai számára a Szeghalmy Díj Adományozási Szabályzat (a továbbiakban: Szabályzat) szerint. A Pályázatra benyújtható,

  1. a) újonnan tervezett lakóépület, köz- és ipari épület, szakrális épület, illetve ezek olyan rekonstrukciója, mely meghaladja a hű helyreállítás és felújítás szintű tervezést, annak önálló, egyéni eredeti alkotás jellege van (szerzői mű),
  2. b) műemlékként nyilvántartott, vagy egyéb védelem (pl.: helyi védelem) alatt álló épület olyan rekonstrukciója, mely meghaladja a hű helyreállítás és felújítás szintű tervezést, annak önálló, egyéni eredeti alkotás jellege van (szerzői mű),
  3. c) kert-, táj- valamint köztérépítészeti alkotás, illetve ezek olyan rekonstrukciója, mely meghaladja a hű helyreállítás és felújítás szintű tervezést, annak önálló, egyéni eredeti alkotás jellege van (szerzői mű).

 

Pályázók személye

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Építész Kamara tagjai nyújthatnak be pályázatot, amennyiben a pályázat tárgyát képező épület tervezését saját nevük alatt (tervezőcsoport esetében nevükkel) jegyzik, és tervezéshez megfelelő, aktív tervezői jogosultsággal rendelkeztek az épület tervezésekor, továbbá a pályázati kiírás feltételeit és a Szeghalmy Díj Adományozási Szabályzat rendelkezéseit magukra nézve kötelezően elfogadják.

Olyan pályamű esetében, melynek több szerzőtársa van, a pályázatot egy személy nyújthatja be, aki képviseli a többi szerzőtársat is. A szerzőtársak engedélyét és nyilatkozatát a Szabályzatnak és mellékletének megfelelőn csatolni szükséges.

 

Pályaműként benyújtható épületekkel kapcsolatos feltételek

Pályázni lehet minden, Magyarországon, vagy külföldön öt évnél nem régebben, 2018 óta megvalósult és használatba vett épülettel, amely a Pályázat kiírásának megfelel.

 

Pályázat tartalmi követelményei

Digitális pályázati tabló, mely tetszőleges léptékben és mennyiségben tartalmazza a tervi és fotódokumentumokat (kötelező) 70×100 álló formátumban 1db
A Szabályzat melléklete szerinti

Pályázati adatlap (kötelező)

Tervezői nyilatkozat/Szerzőtársi nyilatkozat (kötelező)

Nem a pályázó által készített fotók esetén a felhasználásra vonatkozó nyilatkozat (kötelező)

 

A pályázat benyújtásának határideje és módja

A pályázatokat 2023. október 31-ig várjuk személyes beadás formájában, munkaidőben a Kós-házban digitális adathordozón (CD, pendrive), vagy éjfélig elektronikus levél, e-mail formájában a koshaz@epiteszkamara1.t-online.hu címre. A pályázatok nagyméretű fileküldő szolgáltatás igénybevételével is benyújthatók a megjelölt határidőn belül, melyről, kérjük, hogy megerősítő e-mailt küldjenek a megadott e-mailcímre. A pályázati tervlapokat pdf formátumban kell benyújtani.

 

A pályázat elbírálása és az eredmény közlése

A pályázat elbírálásának napja 2023. november 10.

A pályázat eredményének közlése a Kamarai Évzáró keretében történik.

 

A pályázat díjazása

A Kiíró minden évben 1 díjat ad ki.

A Kiíró fenntartja magának a jogot, hogy a díjazottak számától eltérjen, illetve amennyiben nem érkeznek olyan pályázatok, melyek építészeti minőségükben megfelelnek a Bíráló Bizottság elvárásainak, úgy díjat nem ad ki.

 

A díj átadása

A Szabályzat szerint.

 

A pályázat Bíráló Bizottsága

A Bíráló Bizottság 7 főből áll.

  • A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Építész Kamara elnökségének delegáltja
  • A Szeghalmy Bálint Építészeti Alapítvány Kuratóriumának delegáltja
  • Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye Állami Főépítésze
  • 2 fő országos építészeti díjban részesült építész
  • 2 fő szomszédos vármegyei építészeti kamarák elnökségének delegáltja

 

A Bírálat szempontjai

A Bíráló Bizottság a pályaműveket öt szempont szerint értékeli:

  • Illeszkedés
  • Fenntarthatóság)
  • Alaprajz
  • Exteriör
  • Összbenyomás

 

A pályázat nyilvánossága

A pályázatot a Kiíró nyílt és nyilvános pályázatként hirdeti meg.

A díjazott pályaművek a pályázat céljának és a Szabályzatban foglaltak szerint kerülnek nyilvánosságra.

A pályázó a pályázat benyújtásával, díjazása esetén, hozzájárul annak nyilvánosságra hozásához.

Kizárólag a Kiírásnak megfelelő pályaművek kerülnek elbírálásra. Hiánypótlásra nincs lehetőség.

 

 

Miskolc, 2023.09.18.

 

Juhász-Nagy Balázs                                                                          Durbák György

a B-A-Z Vármegyei Építész Kamara elnöke sk.       a Szeghalmy Bálint Építészeti Alapítvány, kuratóriumának elnöke sk.

 

 

 

 

SZEGHALMY-DÍJ ADOMÁNYOZÁSI SZABÁLYZAT

(Érvényes 2023.09.01-től)

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Építész Kamara (a továbbiakban: Kamara) 2018. szeptember 27-én tartott taggyűlésének felhatalmazása alapján a B-A-Z Vármegyei Építész Kamara elnöksége és a Szeghalmy Bálint Építészeti Alapítvány (a továbbiakban: Alapítvány) kuratóriuma a Kamara és az Alapítvány által közösen alapított díjakról és azok elnyerésének feltételeiről az alábbi Szabályzatot alkotja:

 

I. Általános rendelkezések

A Kamara és az Alapítvány Szeghalmy-díj elnevezéssel szakmai díjat alapít (a továbbiakban: díj), amellyel a kimagaslóan sikeres építészeti-tervezői, vagy a kiemelkedő színvonalú és hatékonyságú építészeti-tervezői munkásságot, illetve Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye építészeti kultúrájáért, a Kamaráért, az Alapítványért kifejtett áldozatos, szakmai közösségépítő, értékteremtő, vagy az alapítók működését segítő tevékenységet kívánja elismerni.

A díjazott oklevelet vagy oklevelet és plakettet kap.

A Szabályzat a díjak fajtáit, az adományozás és visszavonás feltételeit, az adományozás és visszavonás eljárási rendjét, a díj mellé adható plakett és oklevél, vagy a díj mellé adható oklevél formáját és feliratát, illetve tartalmát határozza meg.

 

II. Az adományozásra jogosult

A jelen Szabályzatban meghatározott díjak adományozására a Kamara nevében az elnökség, az Alapítvány nevében a kuratórium közösen jogosult, a Szabályzatban meghatározottak szerint. Az elnökség összehívására és határozatképességére a Kamara Alapszabályának, a kuratórium összehívására és határozatképességére az Alapítvány Alapító Okiratának rendelkezéseit megfelelően alkalmazni szükséges. A jelenlévő elnökségi és kuratóriumi tagok a határozatokat egyszerű szótöbbséggel hozzák meg. Szavazategyenlőség esetén a határozat elvetettnek tekintendő.

A Szabályzatban nem rendezett kérdésekben a Kamara Alapszabálya, az Alapítvány Alapító Okirata, illetve a tervező- és szakértő mérnökök, valamint építészek szakmai kamaráiról szóló 1996. évi LVIII. törvény az irányadó.

 

 III. A díjak neve, fajtái

 

III.1. ÉLETMŰDÍJ: A kamarai tag által kifejtett, több évtizedes kimagasló építészeti-tervezői munkásság elismeréseként adományozott díj, amely elismeréshez plakett és oklevél kerül átadásra.

 

III.2. ALKOTÓI DÍJ: A kamarai tag által Magyarországon vagy külföldön tervezett és megvalósult (használatba vételt kapott) kimagasló színvonalú, értékteremtő építészeti alkotásért adományozott díj, amely elismeréshez plakett és oklevél kerül átadásra. A díj a kamarai tag kimagasló szakmai teljesítményét, és ezzel a Kamara, valamint az Alapítvány által képviselt szűkebb szakmai közösség hírnevének emelését kívánja jutalmazni.

 

III.3. Borsod-Abaúj-Zemplén VÁRMegye építészeti közösségéért díj: a Kamara, vagy az Alapítvány szolgálatában, vagy a Kamaráért vagy az Alapítványért, illetve az általuk képviselt szűkebb építészeti közéletben kifejtett áldozatos munka, vagy nyújtott támogatás elismeréseként adományozott díj, amely elismeréshez oklevél kerül átadásra.

A díj adományozásakor az oklevél mellé plakett is átadásra kerülhet, amennyiben a díjazott kamarai tagsággal rendelkezik, és az elnökség, valamint a kuratórium közösen a plakett átadása mellett dönt.

 

IV. A díjjal adományozott plakett, illetve oklevél formája, tartalma

 

IV.1. A plakett vagy érme.

IV.2. Az oklevél a díj rajzolatával díszített, a Kamara és az Alapítvány logójával, a díjazott nevével, a díjazás évszámával, az oklevél kibocsátásának dátumával és a Kamara elnökének, valamint az Alapítvány kuratóriuma elnökének aláírásával ellátott díszoklevél, mely tartalmazza, hogy az adományozás tárgya:

– a díjban részesülő életműve,

– a díjban részesülő valamely alkotása,

– a díjban részesülő áldozatos szakmai közösségi szerepvállalása, vagy kamarai szolgálata.

 

V. A díj adományozásának feltételei

 

V.1. Az alkotói díj kizárólag kamarai tagnak, az életműdíj kamarai tagnak és volt kamarai tagnak adományozható.

A díj adományozását nem befolyásolja, ha a díjazott kamarai tagsága kérelemre fel van függesztve.

V.2. A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye építészeti közösségéért díj kamarai tagnak, volt kamarai tagnak, kamarai tisztségviselőnek, alapítványi tisztségviselőnek, a Kamarával, illetve az Alapítvánnyal munkavégzésre irányuló bármilyen jogviszonyban álló, vagy állt személynek, illetve olyan személynek vagy cégnek adományozható, aki a Kamara, vagy Alapítvány szakmai tevékenységét, szakmai elismerését, működését stb. meghatározó mértékben támogatta, illetve segítette.

A kamarai és az alapítványi tisztségviselő munkájának elismeréséhez legalább 8 év megszakítás nélküli tisztségviselés szükséges. A Kamarával, vagy az Alapítvánnyal munkavégzésre irányuló jogviszonyban álló személy esetén, az elismeréshez legalább 10 év folyamatos jogviszony szükséges. A kamarai tisztségviselő esetén a 8 év kitöltése különböző tisztségekben is lehetséges.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye építészeti közösségéért díj adományozását nem befolyásolja, ha a díjazott kamarai tagsága kérelemre fel van függesztve.

 

V.3. Az életműdíj és a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye építészeti közösségéért díj posztumusz díjként is adományozható, amennyiben a díjazott személy a díj odaítélése után, a díjátadás időpontja előtt hunyt el és van olyan személy (pl. örökös), vagy szervezet, aki jogosult a díjazott nevében a díj átvételére. Ilyen hiányában, a díj adományozására nem kerül sor, amely tényről a javaslattevőt írásban tájékoztatni szükséges a díjazásról való közlés szabályai szerint.

 

V.4. Alkotói díjban az részesíthető, akinek kimagasló színvonalú építészeti alkotása a pályázat kiírását megelőző 5 éven belül megvalósult (használatba vételt kapott). A díjazásra az alábbi építészeti alkotásokkal lehet pályázni:

  1. Újonnan tervezett lakóépület, köz- és ipari épület, szakrális épület, illetve ezek olyan rekonstrukciója, mely meghaladja a hű helyreállítás és felújítás szintű tervezést, annak önálló, egyéni eredeti alkotás jellege van (szerzői mű).
  2. Műemlékként nyilvántartott, vagy egyéb védelem (pl.: helyi védelem) alatt álló épület olyan rekonstrukciója, mely meghaladja a hű helyreállítás és felújítás szintű tervezést, annak önálló, egyéni eredeti alkotás jellege van (szerzői mű).
  3. Kert-, táj- valamint köztérépítészeti alkotások, illetve ezek olyan rekonstrukciója, mely meghaladja a hű helyreállítás és felújítás szintű tervezést, annak önálló, egyéni eredeti alkotás jellege van (szerzői mű)

 

V.5. Életműdíj annak adományozható, akinek emberi és építészeti magatartása példamutató, továbbá legalább 20 év szakmai munkássággal rendelkezik. A szakmai munkásság kezdete a kamarai tagfelvétel napja.

 

V.6. Díj nem adományozható annak, aki ellen fegyelmi vagy büntetőeljárás van folyamatban, illetve aki jogerős fegyelmi határozat vagy büntető ítélet hatálya alatt áll.

 

VI. A díj adományozásának alkalma, a díjazottak száma, a díjazásban részesítés korlátai

A díj adományozására évente egyszer, december hónapban, lehetőleg Kós Károly születésnapján, december 16-án kerül sor.

Alkotói díj évente legfeljebb 1 személy részére adományozható.

Az életműdíj kétévente legfeljebb 1 személy részére adományozható.

A Borsod-Abaúj Zemplén Vármegye építészeti közösségéért díj évente maximum 2 személy részére adható, legfeljebb azonban 1 személy részére adományozható a díj mellé plakett.

A plakettek költségét a Kamara és az Alapítvány közösen, egyenlő arányban viseli.

Egy személy alkotói díjban 3 évenként egy alkalommal, életműdíjban összesen egy alkalommal, Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye építészeti közösségéért díjban összesen egy alkalommal részesíthető.

Az alkotói díj megosztva is adományozható. Ebben az esetben a díjon minden szerző neve feltüntetésre kerül.

 

VII. A díjadományozás rendje

VII.1. A díjak odaítéléséről életműdíj és a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye építészeti közösségéért díj esetében az elnökség és a kuratórium közösen határoz.

A díjazásról az elnökség és a kuratórium közös ülésen minden év november 15. napjáig köteles írásbeli határozat formájában dönteni, melyet a kamara elnöke és a kuratórium elnöke ír alá, és döntését 15 napon belül az érintett személyekkel (díjazott, vagy hozzátartozó) a Kamara Titkársága által postai úton, vagy e-mail cím megadása esetén, elektronikus levél mellékleteként (szkennelve) köteles közölni. A döntés közlésével egyidejűleg a díjazott tájékoztatást kap a díj átadásának időpontjáról, helyszínéről, az átvételhez kapcsolódó adminisztrációs kötelezettségekről és feladatokról.

Az elnökség és a kuratórium a díj adományozásáról előzetesen, a kamara székhelyére személyesen, vagy postai úton benyújtott, aláírással ellátott, írásbeli javaslat alapján határoz.

Írásbeli javaslatot bárki, nem csak a kamara tagja tehet.

Az írásbeli javaslatnak tartalmaznia kell:

– a javasolt személy nevét, lakcímét, vagy levelezési címét, esetleg e-mail címét, telefonszámát,

– nyilatkozatot arról, hogy a javaslattevő személye nyilvánosságra hozható-e díjazás esetén,

– életműdíj esetében az elismerésre kerülő szakmai munkásság időtartamát, a javaslatot megalapozó szakmai munka, életút bemutatását, méltatását,

– Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye építészeti közösségéért díj esetében az arra okot adó tevékenység méltatását, és ha van ilyen, akkor a feltételül szabott jogviszony megnevezését (tisztség, munkaviszony, megbízási jogviszony, stb.), valamint a kifejtett tevékenység időtartamát,

– a javaslattétel helyét, idejét (dátum), a javaslattevő személy olvasható nevét és aláírását.

Csak azok a javaslatok vehetők figyelembe, amelyek október 31. napjáig beérkeztek a kamara székhelyére.

 

VII. 2. Az alkotói díj adományozására pályázati eljárás alapján kerül sor.

A pályázatot az elnökség és a kuratórium közösen írja ki a Szabályzat 1. számú melléklete szerint. A pályázati kiírást a kamara elnöke és a kuratórium elnöke írják alá. Pályázatot kizárólag természetes személyek nyújthatnak be. Olyan pályamű esetében, melynek több szerzőtársa van, a pályázatot egy személy nyújthatja be, aki képviseli a többi szerzőtársat is. A szerzőtársak engedélyét, és nyilatkozatát a Szabályzatnak és mellékletének megfelelőn csatolni szükséges.

Szerzőtársak a díjat közösen kapják, egy plakettet és egy oklevelet kapnak.

A pályázathoz csatolni szükséges a Szabályzat mellékletét képező kiírásban meghatározott terveket és tablót, továbbá, szintén a mellékletben található nyilatkozatokat értelemszerűen.

A pályázó a pályázat benyújtásával hozzájárul ahhoz, hogy díjazása esetén, neve, tervezői névjegyzéki száma, és a pályaműve nyilvánosságot kapjon a kamara honlapján, kamarai hírlevél formájában, a kamara taggyűlésén, helyi, vagy akár országos bármely médiában, vagy más nyilvános orgánum útján.

 

A pályázatot egy példányban digitális adathordozón személyesen a kamara székhelyén, vagy elektronikus levél formájában lehet benyújtani.

Az alkotói díj elnyerésére kiírt pályázatot külön, erre a célra létrehozott, független személyekből álló 7 tagú Bíráló Bizottság bírálja el.

A Bíráló Bizottság határozatát egyszerű szótöbbséggel, nyílt szavazás mellett hozza meg. A Bíráló Bizottság üléséről jegyzőkönyvet kell vezetni. A jegyzőkönyvet a jegyzőkönyvvezető írja alá és a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal Állami Főépítésze hitelesíti.

A Bíráló Bizottságnak nem lehet tagja a pályázó, a pályázó hozzátartozója, vagy olyan személy, aki a pályázóval alá-fölérendeltségi jogviszonyban áll, vagy egyébként bármely okból bármely pályázat objektív megítélése tőle nem várható. A felkért Bizottsági Tagok a pályázók személyének megismerését követően, de a pályázatok értékelését megelőzően, írásban nyilatkoznak a függetlenségükről.

A Bíráló Bizottság a beérkezett pályázatok számától függetlenül, legfeljebb 1 díj kiadásáról dönthet. A Bíráló Bizottság nem köteles helyezettet hirdetni, amennyiben úgy ítéli meg, hogy a pályaművek nem képviselik az elvárható építészeti minőséget.

A Bíráló Bizottság tagjait az Elnökség kéri fel. Az Elnökség két tagot a társkamarák (elsősorban Hajdú-Bihar Vármegyei Építész Kamara, Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Építész Kamara, Heves Vármegyei Építész Kamara, stb.) részéről kér fel. A felkért tagok lehetőleg az építészeti-műszaki tervezésben kiemelkedő, magas szintű elméleti és gyakorlati ismeretekkel rendelkező, tervezői munkásságukért állami díjban, kitüntetésben részesített természetes személyek. Állami díjnak, kitűntetésnek minősülnek a Magyar Építész Kamara Szakmai gyakorlat szakirányúsága, szakmai cím adományozási és kreditérték szabályzatában meghatározott elismerések. A Bíráló Bizottság tagja a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kormányhivatal Állami Főépítésze, a Kamara Elnökségének, valamint az Alapítvány Kuratóriumának delegáltja.

A pályázatok benyújtásának határideje minden év október 31.

A Bíráló Bizottság minden év november 15. napjáig bírálja el a pályázatokat.

A Bíráló Bizottság döntését az alábbi szakmai szempontok alapján hozza meg,

  • Illeszkedés (A bizottsági tag vizsgálja, hogy a pályaműben szereplő létesítmény mennyire illeszkedik épített és természetes környezetébe és használja ki azt)
  • Fenntarthatóság (A bizottsági tag vizsgálja, hogy a pályaműben szereplő létesítményt a funkció függvényében mennyire lehet gazdaságosan üzemeltetni.)
  • Alaprajz (A bizottsági tag vizsgálja, hogy a pályaműben szereplő létesítményt a funkció függvényében milyen minőségben lett megtervezve.)
  • Exteriör (A bizottsági tag vizsgálja, hogy a pályaműben szereplő architektonikája mennyire nyújt harmonikus, esztétikus megjelenést. Tér, forma, ritmus.)
  • Összbenyomás (A bizottsági tag vizsgálja pályaműben szereplő létesítményt intuitív és szubjektív módon.)

 

A Bíráló Bizottság döntéséről, a jegyzőkönyv kivonatával a Kamara Titkársága útján, a döntést követő 15 napon belül az érintett személyeket postai úton, vagy e-mail cím megadása esetén, elektronikus levélben értesíteni szükséges. A döntés közlésével egyidejűleg a díjazott tájékoztatást kap a díj átadásának időpontjáról, helyszínéről, az átvételhez kapcsolódó adminisztrációs kötelezettségekről és feladatokról.

 

VII.3. Közös szabályok

A díjazottak személye és alkotói díj esetén a díjazott épület az ünnepélyes díjátadó alkalmával kerül nyilvánosságra.

 

VIII. A díjak átadása

A díjakat a Kamara elnöke, valamint az Alapítvány kuratóriumának elnöke közösen, akadályoztatásuk esetén a Kamara alelnöke, illetve az Alapítvány kuratóriumának delegáltja adja át.

A díjak átadására decemberben, lehetőleg az Kós Károly születésnapján, december 16-án, ünnepélyes keretek között kerül sor.

A díjátadó során az alkotói díjat nyert pályaművek kiállításra kerülnek.

Az életműdíjban részesülő személy alkotó munkásságáról kiállítás kerül megrendezésre.

A díjátadó ünnepségre a díjazottak külön meghívást kapnak. Hozzátartozók vagy a díjazott által meghívott más személyek a kamarával előre egyeztetett létszámban vehetnek részt.

Az elismeréseket és a kitüntetettek érdemeit a Kamara közzé teszi a honlapján, illetve a tagokat elektronikus hírlevél útján is tájékoztatja, továbbá, lehetőség szerint, egyéb nyilvánosság is biztosítható.

 

IX. A díjazás visszavonása

A Kamara és az Alapítvány a díjat az arra érdemtelenné vált személytől visszavonhatja. Érdemtelenség életműdíj és a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye építészeti közösségéért díj esetében, a díjazásról szóló határozat napját követő marasztaló jogerős etikai-fegyelmi büntetés, illetve jogerős bírósági határozattal megállapított releváns bűncselekmény elkövetése és emiatti marasztalás. Alkotói díj esetén érdemtelenség a díjjal érintett műre vonatkozó szerzői jogsértés elkövetése, amely miatt jogerős etikai-fegyelmi, vagy bírósági marasztalásra kerül sor. Érdemtelenség, ha utóbb kiderül, hogy a szerzőtársak nem járultak hozzá a pályázat benyújtásához.

A visszavonásra a Kamara elnöke tesz indokolással ellátott, írásbeli javaslatot. A visszavonásról az elnökség és a kuratórium közösen dönt. A visszavonásról az érintetteket és a nyilvánosságot is tájékoztatni kell olyan formában és módon, mint ahogy a díjazás nyilvánosságra hozása történt.

X. Adatkezelési, kamarai nyilvántartási szabályok

Az elnökség a Titkárság közreműködésével nyilvántartja a díjazottak nevét, lakcímét, elérhetőségét, és a díj megnevezését.

A Titkárság közreműködésével 5 évig megőrzésre kerülnek a benyújtott és díjazást nyert pályázatok, a díjazásra vonatkozó Bíráló Bizottsági jegyzőkönyvek, a díjazásokra vonatkozó javaslatok és határozatok. A nem díjazott pályaművek benyújtásáról a Titkárság nyilvántartást vezet (pályázó megadott adatai, az építészeti alkotás megnevezése, feltalálásának helyszíne, használatba vétel éve) de a pályaműveket, ha adathordozón lettek beadva, a pályázónak vissza kell adni, az elektronikus levélben érkezett pályaművek adatait pedig törölni kell.

5 évig megőrzésre kerülnek a visszavonásra vonatkozó határozatok.

 

XI. Záró és átmeneti rendelkezések

A Szabályzat az elfogadás napján lép hatályba.